top of page

Blue Light
Mavi Işığı Kesme Teknolojisi

bl-lens-02.png

BlueCut teknolojisi tüm LCD ekranlı dijital cihazlardan, güneşten, enerji tasarruflu ampullerden yayılan, gözümüzün en çok yorulmasına sebep olan, kısaca mavi ışık olarak adlandırılan yüksek enerjili görünür ışığı (HEV) 420 nm dalga boyuna kadar filtre eden teknolojidir.

 

Gün içerisinde yoğun bilgisayar kullanan, ya da yoğun ışıklı ortamlarda bulunan kullanıcıların yaşadığı göz yorgunluğu, baş ağrısı, gözde kızarma ve sulanma gibi astenopik etkileri azaltma konusunda büyük fayda sağlar. Ayrıca yapılan araştırmalara göre katarakt ve yaşa bağlı makula dejenerasyonundan (AMD) korunma konusunda katkı sağlamaktadır. Yine son araştırmalara göre biyolojik saat olarak da bilinen sirkadyen ritmin (vücudun yenilenme ve uyku düzeni) düzenlenmesine yardımcı olmaktadır.

BlueCut özellikli EyeArt modelleri talep edildiği takdirde bu teknolojiye sahip özel ham maddeler kullanılır. BlueCut özelliği ile sipariş edilen EyeArt BlueCut oftalmik camlar 420 nm dalga boyuna kadar olan yüksek enerjili mavi ışığı filtre eder.

bluecut.png
bluelight kaynaklar.jpg

Mavi Işık Kaynakları

Özel Üretim Camlarımız Dışında,
Stok (Genel Kullanımlı Oftalmik) Camlarımızda da

Mavi Işık Kesme Teknolojisi Kullanılan Ürünler Bulunmaktadır.

Bilgi için lütfen tıklayınız.

bottom of page