top of page

HMC - Hard Multi Coating

Sert Çok Katmanlı Kaplamalar

HMC (Hard Multi Coating) kaplamalar, gözlük kullanıcısının gözlük camlarını daha uzun süreli ve daha konforlu kullanabilmesini mümkün kılar. 

 

Türkçeye "Sert Çok Katmanlı Kaplama" olarak tercüme edebileceğimiz HMC kaplamalar öncelikle mineral camlara nazaran daha hassas olan organik camların dayanıklı olmasını sağlamak gereken sertliği sağlarlar. Sert kaplama organik camın kolay çizilmesini önler.

Opakay camlarının farklı katmanlarında, farklı faydalar getiren HMC kaplaması içinde AR (AntiReflective) özellik de bulunmaktadır. Antirefle tabir edilen bu kaplama HMC içinde yine birden fazla katmandan oluşarak camdaki yansımaları ortadan kaldırır ve böylece ışık geçirgenliğinin artmasına neden olur. Buna bağlı olarak kullanıcının görüş kalitesi artar. Antirefle özelliği sayesinde gece araç sürüşü daha kolaydır. Aynı şekilde HMC içindeki antirefle katmanları okumayı da kolaylaştırır. Antirefle camların kullanan kişi kadar o kişiye bakan kişi için de önemi vardır. Bu kişiler gözlük camının ön dış yüzeyinde antirefle sayesinde yansıma olmadığı için, gözlük kullanıcısının gözlerini rahatça görebilirler. 

Opakay camlarının HMC kaplamasında ayrıca kir, leke, toz oluşumunu azaltan katmanlar da bulunmaktadır.

Opakay'ın portföyünde bulunan tüm HMC kaplamalı camlar aynı zamanda EMI (ElectroMagnetic Interference) katmanıyla birlikte gelir. Bu katman elektromanyetik dalgaları filtrelediği için kullanıcının gözlerini bilgisayar monitörleri, tv ekranları ve akıllı telefonlardan yayılan zararlı ışınlardan korur. Ayrıca, EMI katmanı antistatik bir katman gibi davranır. Antistatik elektrik özelliği nedeni ile  havadaki toz parçacıklarının cama yapışmasına da engel olmaktadır. 

Opakay'ın portföyünde bulunan tüm HMC kaplamalı camlar aynı zamanda göze zararlı mor ötesi ışınlardan maksimum koruma sağlayan UV (UltraViolet) katmanıyla birlikte gelir.

HMC KAPLAMA.JPG

HMC Kaplamalı Ürünlerimiz

HMC Kaplamalı GP Markalı Ürünlerimiz

HMC Kaplamalı GP Ultra RX Markalı Ürünlerimiz

HMC Kaplamalı Frequency BlueCut Markalı Ürünlerimiz

Diğer Kaplamalı Camlarımızı
İncelemek İçin Lütfen Tıklayınız.

bottom of page