top of page

SHMC - Super Hydrophobic HM Coating

Super Hidrofobik Sert Çok Katmanlı Kaplamalar

SHMC (Super Hydrophobic Hard Multi Coating) kaplamalar, süper su tutmazlık özelliğiyle camın kullanım konforunu HMC (Hard Multi Coating) kaplamalı camlara göre daha da arttıran ekstra katmanlara sahiptir.

Aynı HMC kaplamasında olduğu gözlük kullanıcısının gözlük camlarını daha uzun süreli ve daha konforlu kullanabilmesini mümkün kılar. SHMC kaplamalı gözlük camlarında HMC kaplamasına ek olarak, su tutmazlık (hydrophobic) katmanı da bulunmaktadır.

Türkçeye "Sert Çok Katmanlı Kaplama" olarak tercüme edebileceğimiz HMC kaplamalar öncelikle mineral camlara nazaran daha hassas olan organik camların dayanıklı olmasını sağlamak gereken sertliği sağlarlar. Sert kaplama organik camın kolay çizilmesini önler. SHMC kaplamalı camlarda ise, HMC'ye göre ek olarak bulunan su tutmazlık katmanları camın çizilmeye karşı ekstra dirençli olmasını sağlar.

Opakay'ın portföyünde bulunan tüm SHMC kaplamalı camlar kırılmaya karşı maksimum dayanıklıdır.

Opakay camlarının farklı katmanlarında, farklı faydalar getiren SHMC kaplaması içinde AR (AntiReflective) özellik de bulunmaktadır. Antirefle tabir edilen bu kaplama SHMC içinde yine birden fazla katmandan oluşarak camdaki yansımaları ortadan kaldırır ve böylece ışık geçirgenliğinin artmasına neden olur. Buna bağlı olarak kullanıcının görüş kalitesi artar. Antirefle özelliği sayesinde gece araç sürüşü daha kolaydır. Aynı şekilde SHMC içindeki antirefle katmanları okumayı da kolaylaştırır. Antirefle camların kullanan kişi kadar o kişiye bakan kişi için de önemi vardır. Bu kişiler gözlük camının ön dış yüzeyinde antirefle sayesinde yansıma olmadığı için, gözlük kullanıcısının gözlerini rahatça görebilirler. 

Opakay camlarının SHMC kaplamasında aynı HMC kaplamasında olduğu gibi ayrıca kir, leke, toz oluşumunu azaltan katmanlar da bulunmaktadır.

Opakay'ın portföyünde bulunan tüm SHMC kaplamalı camlar aynı zamanda EMI (ElectroMagnetic Interference) katmanıyla birlikte gelir. Bu katman elektromanyetik dalgaları filtrelediği için kullanıcının gözlerini bilgisayar monitörleri, tv ekranları ve akıllı telefonlardan yayılan zararlı ışınlardan korur. Ayrıca, EMI katmanı antistatik bir katman gibi davranır. Antistatik elektrik özelliği nedeni ile  havadaki toz parçacıklarının cama yapışmasına da engel olmaktadır. 

Opakay'ın portföyünde bulunan tüm SHMC kaplamalı camlar aynı zamanda göze zararlı mor ötesi ışınlardan maksimum koruma sağlayan UV (UltraViolet) katmanıyla birlikte gelir.

SHMC.JPG

SHMC Kaplamalı Ürünlerimiz

SHMC Kaplamalı GP Markalı Ürünlerimiz

SHMC Kaplamalı Frequency BlueCut Ürünlerimiz

Diğer Kaplamalı Camlarımızı
İncelemek İçin Lütfen Tıklayınız.

bottom of page