top of page
EYEART_MULTİFOCAL_LOGO_2.png

Görme Teknolojisinde
Sanat

Özel Üretimde Her Şeyi İle Özel Bir Marka : EyeArt
 

Opakay'ın özel üretim cam markası EyeArt altında multifokal,bifokal ve monofokal ürün setleri bulunmaktadır. Bu ürün setleri içinde farklı ihtiyaçlara yönelik bir çok değişik özelliği barındıran modeller bulunmaktadır. İstenen özelliklere göre model seçimi yapıldıktan sonra EyeArt'ın "kişiye özel" üretimi için kişisel ölçümleme yapılır.

EyeArt markası altında "kişiye özel" tanımı oftalmik cam üretiminin belirli standart parametrelere göre yapılmadığını, kullanıcının seçmiş olduğu çerçevenin yüzünde duruşuna göre ölçülen değerler baz alınarak üretildiğini anlatır. Kişiye özel cam üretimi genel olarak "terzi usulü" olarak tabir edilen yöntem gibi, modelin seçilmesiyle başlar, ölçümle devam eder. Camın bu alınan ölçülere uygun olarak fabrikada üretilmesiyle sürer ve camın çerçeveye monte edilmesiyle tamamlanır. Burada optisyen/gözlükçü ile üretim ekibi bir takım olarak çalışır.

 

Uygun model seçimi için kullanıcının ihtiyaçlarını tespit etmek çok önemlidir. Kullanıcının doğru çerçeve seçimi, çerçevesinin yüzünde duruşu, odaklaması optisyen/gözlükçü tarafından çeşitli yöntemlerle ölçülerek üretim parametreleri belirlenir.​ EyeArt tüm bu bilgiler ışığında dünyanın en kaliteli hammaddeleri kullanılarak, yüksek standartlı bir tasarım yazılımı ve yüksek standartlı bir makina sistemi üzerinden dünya kalite standartlarında üretilir.

EyeArt Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

EyeArt Multifokal.jpg
EyeArt_Bifocal.jpg
EyeArt Monofocal.jpg
Cam_3-Boyut-OK.PNG
NIT.png
Digital Ray-Path 2.jpg
Mobile Adaptation-1.png
bl-lens-02.png
Transgold Kararma-Çizim.png
Transgold LOGO.PNG
SAFRAN UV kaplama-LOGO.PNG
Safran Blue_ Logo.png
PureView.jpg
Steady Methodology.png
bottom of page